Jak ubrać się na rozmowę o pracę?

0
1188

Przygotowania na rozmowę o pracę nie powinny kończyć się na poszerzeniu twojej wiedzy dotyczącej firmy, do której aplikujesz. Warto również przygotować odpowiedni ubiór, który będzie pasował do sytuacji. Jak ubrać się na rozmowę o pracę? Czy elegancki strój zawsze jest obowiązkowy?

 

Znasz już odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania rekrutacyjne jak również potrafisz opanować stres? Wspaniale! Kolejnym krokiem będzie przygotowanie stroju, który będzie Ci towarzyszył podczas spotkania. Dodatkowo nieodpowiedni ubiór może skreślić Twoje szanse już na starcie. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania najlepszej opcji? Sprawdź nasze wskazówki poniżej.

Na jakie stanowisko aplikujesz?

Bardzo możliwe, że czekałeś na pierwszą poradę, jaką byłoby zdanie: ubierz się skromnie i elegancko. Jak ubrać się na rozmowę o pracę? Wszystko zależy od stanowiska, na które aplikujesz. Oczywiście, jeżeli złożyłeś swoją aplikację do banku czy na posadę prawnika elegancki ubiór będzie atutem. Trzeba jednak wspomnieć, że nie każda rozmowa o pracę kręci się wokół standardowych stanowisk. Starasz się o posadę grafika czy dyrektora kreatywnego? W takim przypadku z całą pewnością lepiej będzie się wyróżnić. A może uczestniczysz w castingu na modelkę lub aktora? W takim wypadku strój będzie również zupełnie inny.

Jak ubrać się na rozmowę o pracę?
Fot. Pexels

Dopasuj strój do sytuacji!

Powyższy opis zdecydowanie pozwala postawić nam sprawę jasno. Ubiór na rozmowę o pracę powinien być dostosowany do stanowiska, na które aplikujesz. Jest jednak kilka zasad, których warto za każdym razem pilnować:

  • Unikaj koszulek na ramiączka – zakryte ramiona z całą pewnością prezentują się schludniej i bardzo elegancko. Nawet, jeżeli na dworze jest upał, pomyśl o lekkiej marynarce, którą włożysz na czas spotkania.
  • Zrezygnuj z dużych dekoltów – ta zasada dotyczy zarówno pań jak i panów. Zbyt duży dekolt może rozproszyć uwagę, jak również wprowadzić w zakłopotanie.
  • Zrezygnuj z nakrycia głowy – oczywiście wyjątkiem są nakrycie głowy noszone ze względu na wyznanie. W innych przypadkach czapka lub kapelusz mogą być odebrane jako lekceważenie sytuacji.
  • Okularom przeciwsłonecznym mówimy stanowcze nie – w tym przypadku sytuacja jest analogiczna jak w przypadku czapek czy kapeluszy.
  • Japonki? Dziękuję! – ten punkt może wydawać się śmieszny, ale patrząc na nasze doświadczenie z czystym sercem możemy zdradzić, że takie sytuacje również się zdarzają. Zrezygnuj z tego elementu garderoby. Zakryte obuwie w taki wypadku jest obowiązkowe.

Jak ubrać się na rozmowę o pracę? Pamiętaj o szacunku do innych!

Każda z powyższych porad związana jest z okazywaniem szacunku wobec drugiej osoby. Najważniejsze jest, aby strój był w miarę przemyślany. Nie musisz od razu decydować się na garsonkę czy niewygodny garnitur. Bardzo często wystarczy zgrabne połączenie kolorów. Oprócz tego warto pomyśleć o przyjemnym zapachu perfum i jakimś wyróżniającym się dodatkiem, dzięki któremu osoba rekrutująca Cię zapamięta. Może to być oryginalna broszka, wzorzysty krawat czy też interesujące kolczyki.

Jak ubrać się na rozmowę o pracę?
Fot. Pexels

Pamiętaj o wygodzie

Bardzo często jest to punkt, o którym zwyczajnie zapominamy. Ważne jest, abyśmy również my czuli komfort związany z samym ubiorem. Jeżeli na co dzień nie ubieramy się elegancko, lepiej wybrać strój schludny, ale mniej formalny. Nigdy nie chodziłaś na obcasach? Zdecydowanie odpuść! Zamiast skupić się na pytaniach i dobrym zaprezentowaniu swojej osoby, będzie modliła się w duchu, aby się nie przewrócić. Nienawidzisz pantofli? Wybierz inne, jednolite obuwie, które będzie zwyczajnie wygodne. Dzięki temu w stu procentach skupisz się na jak najlepszym pokazaniu swoich zalet.

 

Jak ubrać się na rozmowę o pracę? W tym momencie chcemy podkreślić, że nie ma na to złotej reguły. Każda sytuacja i stanowiska są inne. Ten artykuł ma na celu pokazać, jak często wpadamy w błędne pułapki myślenia. Z całą pewnością wiadome jest, że strój powinien być elegancji i stonowany. Nikt jednak nie myśli o stanowiskach patrzących na inne kryteria. Jak najbardziej zachęcamy do zachowania zdrowego rozsądku i odrobiny wygody. To pomoże w dobrym przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej jak również w ostatecznym otrzymaniu stanowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here