Wielu informatyków mając wykształcenie w zawodzie, napotyka trudność ze znalezieniem pracy jako programista języka Python. Dzieje się tak z powodu braku wiedzy praktycznej i niewystarczających umiejętności miękkich. Jak dostać pracę w Warszawie jako Junior Python Developer?

Kim jest programista Python?

Aby wyjaśnić pojęcie programisty Python, w pierwszej kolejności należy, zdefiniować czym jest Python. To język programowania zazwyczaj wykorzystywany przez informatyków w ich codziennej pracy. Python jest również narzędziem, które potrafi przetworzyć dużą ilość danych, wykonuje działania matematyczne, oraz pozwala na pisanie skryptów systemowych. Praca programisty Python polega na kodowaniu, projektowaniu oraz wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań zgodnie z oczekiwaniami zleceniodawcy. Może to być na przykład rozwijanie różnych aplikacji webowych i mobilnych czy też usług przy pomocy języka programowania.

Jak szukać pracy jako programista Python w Warszawie?

Poszukiwanie pracy Python w Warszawie może być dużym wyzwaniem dla młodego komputerowca ze względu na dużą konkurencję w tym mieście. Oprócz wykształcenia informatycznego niezwykle istotna jest wiedza praktyczna z programowania, którą niekoniecznie zdobywa się na uczelniach wyższych. Obecnie istnieją zarówno darmowe, jak i płatne kursy z programowania w Pythonie, które pozwalają na uzyskanie certyfikatu. Aby z powodzeniem szukać pracy jako Junior Python Developer, oprócz zdobycia odpowiednich umiejętności należy stworzyć profesjonalne CV z załączonym zdjęciem. Istnieje wiele stron internetowych, za pośrednictwem których łatwo i szybko można wykonać estetyczne CV. W opisie życiorysu powinno się uwzględnić najczęściej poszukiwane umiejętności miękkie, na które skrupulatnie zwracają uwagę rekruterzy. Jakich kompetencji w dokumencie pracy poszukują rekruterzy?

Proces rekrutacyjny na programistę – na co zwraca uwagę rekruter?

Osoby z kadr, chcąc zatrudnić nową osobę na stanowisku programisty Python, rozpatrują dziesiątki, a czasem nawet setki kandydatów. Pierwszą rzeczą, na jaką zwracają uwagę to długość i przejrzystość CV. Życiorys zawodowy nie może być zbyt długi, ponieważ mało która osoba odpowiedzialna za wybór kandydata znajdzie czas na jego czytanie. Curriculum vitae powinno być stworzone w taki sposób, aby na nie więcej niż dwóch stronach opisywało osiągnięcia oraz doświadczenie zawodowe. Powinno być skondensowane i zawierać tylko najpotrzebniejsze informacje jak: imię i nazwisko, dane kontaktowe, adres e-mail wraz z numerem telefonu, wykształcenie, doświadczenie zawodowe, znajomość języków obcych, wszelkiego rodzaju szkolenia i certyfikaty oraz umiejętności miękkie. Wbrew pozorom rubryka, w której kandydat wpisuje te ostatnie, jest niezwykle ważna dla pracodawcy. Pozwoli ocenić czy dany kandydat odnajdzie się w zespole i spełni oczekiwania firmy. W kwestii stanowiska programisty rekruterzy zwracają uwagę na analityczne myślenie, szybkie radzenie sobie z zaistniałymi problemami, chęć do rozwoju i nauki, komunikatywność, zdolność pracy w zespole, kreatywność, twórcze myślenie, umiejętność radzenia sobie z krytyką i wykorzystywania jej do pozyskiwania wiedzy, a także dobra organizacja pracy.

Ile zarabia Python Developer w Warszawie?

Wynagrodzenie informatyka na stanowisku Python Developera w Warszawie jest  uzależnione od osobistych umiejętności i doświadczenia. Przeważnie zarobki początkującej osoby pracującej na języku programowania Python nie przekraczają 5000 złotych netto miesięcznie. Wraz z rozwojem na tym stanowisku pensja może wzrosnąć aż do około 11 000 złotych netto. Zdecydowanie opłaca się zainwestować w kursy i szkolenia, aby razem z kwalifikacjami podnieść również stawkę za pracę. Pracownik firmy zawsze może zgłosić chęć uczestnictwa w płatnym kursie. Przeważnie firmy, którym zależy na tym, aby pracownik się rozwijał, same zapłacą za wszystkie kursy i pomogą spełnić ambicje młodego informatyka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here