Początek nowego roku zawsze sprzyja różnym przemyśleniom i podejmowaniu ważnych decyzji. Nie inaczej jest w biznesie. Właśnie teraz wielu przedsiębiorców zastanawia się, jakie zmiany wprowadzić, aby zwiększyć konkurencyjność firmy i zagwarantować jej systematyczny rozwój w kolejnych miesiącach. Kluczową kwestią dla firm w naszym kraju pozostaje obsadzanie wakatów, co niestety jest sporym wyzwaniem na obecnym rynku pracy, szczególnie w województwie dolnośląskim (mającym jedną z najniższych stóp bezrobocia w Polsce). Jeśli stoisz przed podobnym dylematem, to jedną z pierwszych decyzji, jaką powinieneś podjąć u progu nowego roku, jest nawiązanie współpracy z polecaną agencją HR we Wrocławiu. Dlaczego trudno o lepszy moment? Sprawdź to w naszym artykule.

Wiele osób rozważa teraz zmianę miejsca zatrudnienia

Przełom roku to czas refleksji nie tylko dla pracodawców, ale też pracowników. Właśnie teraz pojawia się szansa na to, aby – pisząc kolokwialnie – „zagarnąć” z rynku wartościowe osoby, które z różnych powodów zdecydowały się zmienić miejsce zatrudnienia lub poważnie to rozważają. W dotarciu do nich pomoże Ci doświadczona agencja HR we Wrocławiu, która dysponuje skutecznymi technikami rekrutacji, również niestandardowymi.

Sytuacja na rynku pracy prawdopodobnie w kolejnych miesiącach jeszcze się pogorszy

Choć wielu pracodawców liczy na to, że najgorsze na rynku już za nami, to na razie nie ma żadnych sygnałów mogących napawać nas optymizmem. Stopa bezrobocia wciąż jest na bardzo niskim poziomie. W dodatku w warunkach szalejącej inflacji znów należy się spodziewać rosnącej presji płacowej.

Jeśli więc odkładasz rekrutację na później w nadziei, że w kolejnych miesiącach będzie Ci łatwiej o nowych pracowników, to niestety, ale ten scenariusz może się nie ziścić. Prognozy dla rynku pracy są złe, dlatego rozsądniej będzie zadbać o wzmocnienie kadry przedsiębiorstwa z odpowiednim wyprzedzeniem.

Już teraz możesz ocenić, jakich pracowników będzie potrzebować Twoja firma

Na początku nowego roku masz jeszcze świeżo w pamięci doświadczenia z poprzednich miesięcy, dlatego wiesz, w których okresach najbardziej brakowało Ci pracowników i na jakich stanowiskach. Wiedząc to wszystko jesteś w stanie określić perspektywę czasową rekrutacji. Masz też już pierwsze zamówienia od klientów na ten rok i wiesz, czy i w jakiej skali musisz zwiększyć zatrudnienie. Są to podstawowe informacje pozwalające opracować strategię rekrutacyjną realizowaną przez wynajętą agencję HR.

Jeśli okaże się, że dodatkowi pracownicy będą Ci potrzebni dosłownie za chwilę, to nie można zwlekać z rekrutacją. Agencja znając Twoje oczekiwania zaproponuje takie rozwiązanie, które z jednej strony zagwarantuje Twojej firmie wymaganą wydajność, a z drugiej nie narazi Cię na zbyt wysokie koszty zatrudnienia. Ciekawym pomysłem może być np. skorzystanie z pracowników tymczasowych czy rozważenie zatrudnienia pracowników ze Wschodu.

Więcej o tym, jakie korzyści może przynieść Twojej firmie współpraca z profesjonalną agencją HR we Wrocławiu przeczytasz w artykułach na stronie https://crewforyou.pl/aktualnosci/.

Jaką agencję HR we Wrocławiu wybrać?

Podstawowym kryterium, jakim powinieneś się kierować, jest renoma danej agencji. Popyt na profesjonalne usługi HR spowodował, że na rynku w ostatnich latach pojawiło się wiele biur pośrednictwa pracy. Ważne jest, aby trafić na takie, które dobrze wie, co robi, potrafi dopasować strategię rekrutacyjną do realnych potrzeb klienta oraz zapewni mu kompleksową obsługę w zakresie pozyskiwania pracowników.

Oczywiście trudno jest zweryfikować kwalifikacje agencji HR przed rozpoczęciem współpracy. Dlatego na początek warto dokładnie przeanalizować, czy dana agencja cieszy się dobrą reputacją na lokalnym rynku, poczytać opinie na jej temat i przekonać się, jak oceniają ją dotychczasowi klienci.

Pod tym względem mocno wyróżnia się Crew For You – jedna z najczęściej rekomendowanych agencji HR we Wrocławiu, która obsługuje klientów na terenie całego województwa dolnośląskiego. Z aktualną ofertą Crew For You możesz się zapoznać na oficjalnej stronie internetowej agencji – https://crewforyou.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here