Zastanawiasz się, czy skorzystać z leasingu konsumenckiego? Ten poradnik jest dla Ciebie. Dowiedz się więcej i poznaj szczegółowe informacje, aby móc podjąć rozważną decyzję. To łatwiejsze niż może się wydawać.

Leasing konsumencki – co to jest?

Leasing konsumencki jest formą finansowania użytkowania samochodu bez przeniesienia jego własności na użytkownika. Po podpisaniu umowy klient zobowiązany jest do opłacania miesięcznych rat utraty wartości auta, które obliczane są na czas trwania umowy. Do momentu jej zakończenia właścicielem pojazdu pozostaje usługodawca – firma lub bank. Jednak istnieje możliwość zawarcia w umowie obowiązku wykupu.

Jeżeli decydujesz się na takie rozwiązanie, skorzystaj z propozycji renomowanej firmy, która zaproponuje Ci leasing konsumencki na dogodnych i uczciwych warunkach. Idealną propozycją dla wymagających klientów może być Volkswagen Bank. To doskonała opcja dla osób, które chcą cieszyć się jazdą wymarzonym autem, a jednocześnie cenią komfort na najwyższym poziomie.

Mniej formalności 

Niekwestionowanym atutem leasingu konsumenckiego jest ograniczenie formalności do absolutnego minimum. Nic więc dziwnego, że kierowcy chętniej decydują się na takie rozwiązanie, rezygnując z kredytowania samochodu przez bank. Pamiętaj jednak, że polityka usługodawców może się od siebie różnic, dlatego warto porównać poszczególne oferty i na tej podstawie sięgnąć po najlepsze rozwiązanie.

Oferta zupełna 

Dziś wiele firm, które oferują leasing, może zaproponować ofertę zupełną. To świetna propozycja dla osób, które cenią wygodę i nie chcą martwić się o przypadkowe uszkodzenie auta czy inne losowe sytuacje. Wówczas raty dzierżawy obejmują takie opłaty jak OC, AC, NNW, Assistance czy GAP. Warto zaznaczyć, ze najczęściej pakiet leasingu obejmuje przeglądy techniczne, wymianę opon, a także wszystkie bieżące naprawy. To zdecydowanie propozycja dla wymagających, a zarazem odpowiedzialnych klientów.

O czym warto pamiętać? 

Przed skorzystaniem z leasingu należy zwrócić uwagę, że klient nie otrzymuje pojazdu na własność. Leasingobiorca właściwie wypożycza samochód i płaci firmie za użytkowanie go. Niekiedy może się zdarzyć, że kierowca będzie musiał naprawiać samochód w punkcie wskazanym przez usługodawcę.

Kluczowym aspektem jest zapoznanie się ze szczegółowymi warunkami umowy oraz wyliczeniami związanymi z dzierżawą samochodu. Warto również rzucić okiem na kalkulatory dostępne w sieci. Jednym z nich jest kalkulator na stronie Volkswagen Bank, który znajdziesz w linku powyżej. 

Pamiętaj, że warto porozmawiać z usługodawcą i zadać wszystkie nurtujące pytania. Po upewnieniu się, że warunki są dla Ciebie korzystne, możesz podpisać umowę. Wybierz najkorzystniejszą ofertę i ciesz się jazdą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here