Jak powszechnie wiadomo pisanie prac licencjackich, magisterskich czy naukowych jest dużym utrapieniem dla studenta, który kończy swoją przygodę ze studiami. Jest to jego ostatni egzamin na studiach, który zdecyduje czy zostaną one zaliczone czy nie. Prace te muszą spełniać określone kryteria, związane ze stopniem studiów.

Na co zwrócić uwagę pisząc pracę licencjacką lub magisterską?

Każda z prac ma takie same zasady techniczne, a mianowicie musi być w formacie A4, pisana czcionką Times New Roman o wielkości 12, tekst musi być wyjustowany, ważne elementy wybolodwane oraz musi występować interlinia 1,5 wiersza. Obrona prac na studiach wyższych jest ogromnym stresem dla studenta czy doktoranta, ponieważ końcowa ocena prac uzależniona jest od decyzji promotora, recenzenta oraz innej osoby wchodzącej w skład komisji. Natomiast innymi kryteriami, które należy spełnić przy pisaniu prac to przede wszystkim ilość znaków oraz stron. Praca licencjacka powinna mieć około 25 stron (po 1800 znaków), a magisterska 50 stron (po 1800 znaków).

Dlatego właśnie pisanie prac licencjackich i magisterskich jest ogromnym utrapieniem dla studentów oraz doktorantów. Upływający czas, brak choćby rozpoczęcia pracy, zbliżający się egzamin, naciskający promotor może mieć odwrotny skutek na zachowanie studenta, może on jeszcze bardziej zamknąć się na pisanie pracy. Dobry promotor wskaże, że aby zacząć pracę należy mieć jakiś punkt odniesienia- stworzenie choćby pliku w którym ma być ona pisana, napisanie jednego słowa, wyboldowanie najważniejszych treści które będą miały być ujęte w pracy czy napisanie roboczego spisu treści. Jeżeli student nie będzie otrzymywał żadnej pomocy od promotora, wiadomym jest to, że praca nie będzie w sposób dobry napisana, a sam student nie będzie chciał przystępować do pisania kolejnych stron. Dla osób takich z pomocą przychodzą różne strony internetowe, oferujące pisanie prac różnego rodzaju w tym prace magisterskie, licencjackie czy inżynierskie. Przykładem takiego serwisu jest http://pisanie-student.pl/.

Czy warto skorzystać z pomocy w pisaniu pracy?

Jak wiadomo praca licencjacka czy magisterska powinna być naszym dziełem, powinna być oparta na naszych przemyśleniach popartych różnymi źródłami. Przecież jest mnóstwo systemów antyplagiatowych, które są bardzo czułe co nie pozwalają na powielanie słów innych osób, natomiast mimo wszystko wiele studentów decyduje się na pomoc w pisaniu pracy. Strony, oferujące to odciążają studenta, ponieważ praca może być w części lub w całości pisana przez osoby postronne, lecz należy pamiętać że nie zawsze możemy być pewni czy jest to tekst autentyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here