Głównym czynnikiem wpływającym na koszt strony internetowej, jest ilość czasu, jaką graficy, programiści i copywriterzy będą musieli przeznaczyć na jej stworzenie. Jeśli strona musi posiadać dużą ilość podstron lub innych funkcji, jej cena będzie stosunkowo wyższa, ponieważ trzeba wówczas przeznaczyć więcej pracy na jej wykonanie.

Co trzeba wiedzieć przed zamówieniem strony internetowej?

Koszty utworzenia profesjonalnej strony internetowej są bardzo różne i zależą od indywidualnych potrzeb klientów oraz zastosowanych funkcji tak technicznych. jak i wizualnych. W zależności od zaawansowania i funkcji, jaką ma pełnić profesjonalna strona internetowa, jej koszt waha się w granicach od 100 zł do nawet kilkudziesięciu zł. Z reguły w koszt założenia strony internetowej trzeba wliczyć kilka czynników określających:

– rodzaj strony, czy ma mieć ona charakter firmowy, prywatny, czy to jest sklep,

– czy ma być połączona z Facebookiem, czy ma mieć systemy automatycznie wspomagające pozycjonowanie w Google,

– witryna powinna spełniać określone wymogi prawne oraz nakładane przez wyszukiwarkę Google.

Zaprojektowanie strony internetowej wymaga ścisłego sprecyzowania swoich potrzeb, odnośnie do tego, jak ma ona wyglądać. Może się na nią składać jedynie strona główna i podstrona z adresem i kontaktem albo może być formą prezentacji produktu z większą ilością podstron. Trzeba też zastanowić się, czy ewentualni klienci mają kontaktować się poprzez zaawansowane formularze kontaktowe. Poprzez stronę internetową można również na bieżąco dzielić się z odbiorcami różnymi wydarzeniami i informacjami za pomocą bloga.

Koszt wykonania strony „wizytówki” oraz CMS

Zaprojektowanie strony internetowej tzw. wizytówki, to kilka podstron z informacjami o usługach bądź produkcie oraz z informacją o kontakcie z dołączoną mapą dojazdu. Zawiera podstawowe informacje o firmie, ale właściciel nie ma możliwości edytowania treści, za każdym razem, kiedy chce zmienić jakieś treści, musi skontaktować się z programistą i zapłacić za usługę. Rozwój nowoczesnych technologii spowodował, że łatwiej obecnie projektuje się strony internetowe z możliwością edycji niż te ze stałymi informacjami, dlatego pd stron tzw. wizytówek odchodzi się zupełnie.

Aby właściciele stron internetowych mogli mieć możliwość edytowania podstron bez konieczności opłaty za każdą zmianę, w koszt założenia strony internetowej wliczany jest panel administracyjny, w którym można indywidualnie otwierać podstrony za pomocą menu podobnego do Worda. Jest to system noszący nazwę Systemu Zarządzania Treścią, potoczna nazwa to CMS z angielskiego Content Management System. Aby strona Wyposażona w CMS działała dobrze, należy się liczyć z wydatkiem od 3000 tys. zł do 5000 tys. zł lub nawet 8000 tys. zł. w przypadku strony profesjonalnej. Cena zawsze wzrasta równomiernie ze wzrostem skomplikowania strony.

W internecie można znaleźć wiele ofert, jeśli chodzi o zaprojektowanie strony internetowej w dużo niższych cenach, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że są to amatorskie oferty i produkty wykonane przez takie osoby nie będą działały odpowiednio. Nie należy również przepłacać, bo dzięki temu jakość wcale nie będzie wyższa.

Koszty utrzymania strony internetowej

Właściciel Każdej strony internetowej musi co roku opłacać domenę, jej koszt to 100 zł na rok, oraz hosting, który wynosi 200 zł na rok. Utrzymanie strony internetowej to tylko koszt opłacenia tych dwóch usług. Wykupuje się je w firmie, która zajmuje się świadczeniem takich usług i nie jest to ten sam wykonawca, który zajmuje się projektowaniem stron internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here