Zastanawiasz się, czy warto wyjechać do pracy na kilka miesięcy lub wakacje? Jeśli oferta jest naprawdę atrakcyjna, a firma sprawdzona i uczciwa, to może to być naprawdę dobry pomysł. Zatrudnienie na czas określony w innym kraju ma mnóstwo zalet, na które nie można liczyć w przypadku stałej pracy w Polsce. Sprawdź, dlaczego warto chociaż raz w życiu wyjechać za granicę w celach zarobkowych.

Cenne doświadczenie zawodowe

Przede wszystkim wybranie się do pracy w innym kraju może być świetną okazją do nabycia cennego doświadczenia zawodowego. I wbrew pozorom niekoniecznie chodzi jedynie o konkretne umiejętności związane np. z obsługą maszyn. Dla przyszłego pracodawcy w Polsce ważne może być to, że jego potencjalny pracownik nie boi się nowych wyzwań czy też jest gotowy do wyjazdu zagranicznego.

Młode osoby, które np. w okresie studiów wyjechały w wakacje do pracy sezonowej np. w Niemczech lub Holandii, również mogą zostać pozytywnie ocenione w przyszłości przez rekruterów. Dotyczy to nawet sytuacji, gdy agencja pracy pomogła znaleźć zatrudnienie w żaden sposób niezwiązane z wykształceniem danej osoby. Ponadto takie doświadczenie może być początkiem przyszłej kariery zawodowej w danej branży lub nawet w agencji zatrudnienia.

Szybki zastrzyk gotówki

Niewątpliwą zaletą pracy tymczasowej za granicą jest możliwość dość szybkiego zarobku. Pensje w Polsce nadal są znacznie niższe niż zarobki pracowników sezonowych w Niemczech, Holandii i innych krajach Europy Zachodniej. Może zatem okazać się, że podczas wyjazdu na kilka miesięcy z agencją Contrain zarobi się więcej niż przez rok pracy w Polsce. W przypadku dłuższego pobytu za granicą można natomiast uzbierać naprawdę sporo oszczędności.

Praca tymczasowa w innym kraju dzięki atrakcyjnym zarobkom może okazać się kamieniem milowym w życiu pracownika. Taki solidny zastrzyk gotówki można później zainwestować w dalszy rozwój zawodowy np. naukę języka, studia czy też kurs pozwalający nabyć nowe uprawnienia. Ponadto zarobione pieniądze można przeznaczyć także np. na budowę domu lub wkład własny podczas ubiegania się o kredyt na mieszkanie.

Szansa na poznanie języka obcego

Spędzenie kilku miesięcy za granicą to także świetny sposób na naukę zupełnie nowego języka obcego lub poprawę dotychczasowych umiejętności. Bardzo często w firmie pracują osoby nie tylko z Polski, co jest doskonałą okazją do ćwiczenia znajomości np. angielskiego. Ponadto język można doskonalić nawet podczas wyjścia po zakupy do supermarketu. Aktywna nauka może przynieść znacznie lepsze rezultaty niż większość kursów językowych.

Dobrym pomysłem może też być zapisanie się dodatkowo na zajęcia w szkole językowej, jeśli oczywiście istnieje taka możliwość. Znajomość holenderskiego bądź niemieckiego może znacząco ułatwić znalezienie pracy po powrocie do Polski. Ponadto osoby płynnie posługujące się językami obcymi mogą liczyć na lepsze zarobki. Warto zatem wykorzystać zagraniczny wyjazd do pracy tymczasowej także jako szansę na nabycie nowych umiejętności językowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here