Na czym polega praca copywritera?

0
1666

Pisanie tekstów na strony internetowe stało się zajęciem, na którym można zarobić konkretne pieniądze. Coraz więcej osób decyduje się na spróbowanie własnych sił w tym konkretnym zajęciu. Na czym polega praca copywritera? Koniecznie zobacz, co mamy do przekazania.

Mogłoby się wydawać, że pisaniem tekstów na strony internetowe może zająć się dosłownie każdy. Przecież wystarczy podstawowa znajomość zasad ortografii i gramatyki, prawda? Nic bardziej mylnego! Na czym polega praca copywritera? To zdecydowanie coś więcej niż pisanie. Osoby, które zajmują się tym zajęciem chcą przyciągać słowem, spełniać oczekiwania klientów jak również podnosić poprzeczkę dla samego siebie. Takie połączenie sprawia, że wraz z praktyką powstają jeszcze lepsze teksty, które skutecznie sprzedają.

Na czym polega praca copywritera?

Copywriting wiąże się ściśle ze sprzedażą. Stanowisko to powstało, aby tworzyć skuteczne i perswazyjne teksty, które mają zachęcić do kupna przedstawianej usługi lub produktu. Obecnie kategoria ta obejmuje znacznie więcej kategorii. Wszystko to przez nieustanny rozwój technologii. Dodatkowo sam copywriting to doskonałe zajęcie, które pozwala na dodatkowy zarobek przez Internet, jak również opcja pozwalająca na rozwój własnego biznesu.

Na czym polega praca copywritera? Zadania
Fot. Pexels

Na czym polega praca copywritera? Do zadań możemy zaliczyć:

 • pisanie artykułów na blogi czy portale internetowe,
 • tworzenie tekstów reklamowych dla mniejszych i dużych firm,
 • kreowanie opisów produktów w sklepach internetowych,
 • projektowaniu angażujących treści, które będą pojawiać się w mediach społecznościowych,
 • pisaniu ebooków, instrukcji, planów, harmonogramów na zlecenie klienta,
 • tworzeniu sloganów, haseł reklamowych, które sprzedają.

Co jest potrzebne, aby móc zająć się taką pracą?

 • Tak zwane lekkie pióro – jest to umiejętność, której można się nauczyć. Najlepsza metodą jest czytanie dużej liczby książek oraz ciągłe pisanie.
 • Kreatywność – copywriter tworzy treści o różnej tematyce. Czasami trzeba napisać o najlepszych potrawach na świecie, a innym razem poruszyć tematykę elektryki. Dobrze więc być kreatywnym. To pomaga w szybkim tworzeniu różnorodnych tekstów.
 • Podstawy SEO – dobrze napisane artykuły wpływają pozytywnie na pozycjonowanie strony internetowej. W związku z tym warto znać podstawy SEO. To dodatkowy atut, który pomaga w znalezieniu nowych zleceń. Nauka tego zagadnienia nie jest specjalnie skomplikowana.
 • Chęć rozwoju – pisanie treści, które pojawią się w sieci jest równoznaczne z nieustannym rozwojem. Świat online nieustannie się zmienia. Trzeba więc aktualizować wiedzę na bieżąco. Wszystko po to, by wykonana praca przynosiła jak najwięcej korzyści klientowi.
Na czym polega praca copywritera - umiejętności
Fot. Pexels
 • Cierpliwość – pisanie jest sztuką trudną i żmudną. Niejednokrotnie też trzeba wykonać kilka, a nawet kilkanaście poprawek. W związku z tym pożądaną cechą będzie również cierpliwość, która pomoże w najbardziej krytycznych momentach.
 • Umiejętność szukania informacji – copywriter jak każdy człowiek nie zna się na wszystkich możliwych kwestiach. W związku z tym przydaje się umiejętność wykonywania skutecznego researchu. Dzięki temu mogą powstać prace, które najlepiej spełnią oczekiwania klientów.

Ile można zarobić?

Ile możemy zarobić na takiej pracy? Oczywiście wszystko zależy od czynników indywidualnych, takich jak: wielkość zlecenia, liczba klientów, przyjęty cennik. Warto pamiętać, że początki są zawsze trudniejsze. Średnie miesięczne zarobki w tej branży wynoszą około 4 – 5 tysięcy złotych miesięcznie. Najlepsi mogą liczyć nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Przeczytaj najnowsze opracowanie WhitePress na temat zarobków copywriterów: https://www.whitepress.pl/baza-wiedzy/736/ile-zarabia-copywriter-zarobki-copywriterow-2021

Copywriting z całą pewnością jest zajęciem, które polubią osoby pracowite, zdyscyplinowane i kreatywne. W takim przypadku to właśnie osoba wykonująca pracę musi zaplanować własny czas, w taki sposób by wykonać zlecenie zgodnie z przyjętym terminem. Warto też pamiętać, że nie jest to praca dla każdego. Jeżeli nie wyobrażasz sobie pisania przez długie godziny, lepiej poszukaj czegoś innego. Jeśli natomiast wizja tworzenia kreatywnych rzeczy jest kusząca lub chciałbyś spróbować swoich sił chociażby w tworzeniu prostych opisów w sklepach online, koniecznie sprawdź, jak to działa na własnej skórze. Tylko wtedy będziesz wiedział, czy jest to zajęcie dla Ciebie. Każda próba pozwala bowiem na poznanie samego siebie jeszcze lepiej, co w konsekwencji poprawia jakość życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here