Każdy świadomy pracodawca musi liczyć się ze zmianami na współczesnym rynku pracy. Sprawne działanie firmy i instytucji uzależnione jest od posiadania wykwalifikowanych pracowników. Doświadczenie wielu firm pokazuje, że nie warto walczyć o specjalistów jedynie poprzez oferowanie im coraz wyższego wynagrodzenia. Dobrze płatne stanowisko jest oczywiście lepiej postrzegane, jednak w dłuższym okresie liczą się także aspekty pozapłacowe. Dlatego tak skutecznym narzędziem jest program benefitów dla pracowników.

Czym charakteryzuje się system Worksmile?

Platforma Worksmile.pl to system, który pozwala zgromadzić i zarządzać wszystkimi pracowniczymi benefitami w jednym miejscu. Jakie działania wchodzą zatem w zakres Worksmile? Wśród nich wymienić można:

  • system kafeteryjny,
  • szybkie i wygodne składanie wniosków
  • cyfryzację benefitów i świadczeń pracowniczych,
  • Total Reward Statement, czyli udostępnianie pracownikom spersonalizowanych informacji na temat wartości ich pakietu zatrudnienia (np. wynagrodzeniu, bonusach, benefitach pracowniczych, szkoleniach i innych świadczeniach),
  • tworzenie aplikacji dla społeczności firmowej (np. grupy tematyczne, alerty, tablice firmowych aktualności),
  • system doceniania i motywowania pracowników oparty na kudosach,
  • wellbeing, czyli system oparty na motywowaniu pracowników do zdrowego trybu życia (np. korzystania z siłowni lub basenu),
  • integracja API (np. Enova, SAP, Slack, Microsoft Teams, G-Suite, Office 365, Okta, Emplo),
  • raporty dla kadr.

Takie połączenie nowoczesnych rozwiązań w zakresie zatrudnienia przyczynia się do budowania angażującej kultury organizacyjnej, polegającej nie tylko na korzystaniu z różnych dodatkowych form nagradzania, ale także tworzeniu relacji pomiędzy pracownikami a firmą.

Jakie są korzyści ze współpracy z Worksmile?

Współpraca z Worksmile przynosi realne korzyści zarówno pracodawcy, jak i pracownikom. Pracodawca posiada skuteczne narzędzie, które pozwala dostosować system benefitów do aktualnych potrzeb osób zatrudnionych. W związku z tym firmowe środki są wydatkowane w sposób efektywny. Co ciekawe, w skład systemu może także wchodzić zarządzanie środkami Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS). Dzięki firmowym grupom oraz kudosom w naturalny sposób angażuje się zatrudnione osoby w sprawy firmy.

Z kolei pracownicy dzięki Worksmile mogą korzystać z licznych przywilejów i mają swobodny dostęp do informacji w zakresie tego, do jakich benefitów są uprawnieni. System jest bowiem przejrzysty i prosty w obsłudze. Zatrudnieni chętnie korzystają ze zniżek w takich dziedzinach, jak: zdrowie i medycyna, kultura i rozrywka, wypoczynek, uroda, artykuły dla domu i dziecka, opieka psychologiczna.

Jakie firmy i instytucje korzystają z Worksmile?

Najlepszym potwierdzeniem skuteczności systemu jest przedstawienie listy podmiotów, które współpracują z Worksmile i są z tej współpracy bardzo zadowolone. System obsługuje obecnie ponad 180 000 pracowników zatrudnionych w takich firmach, jak między innymi: Leroy Merlin, InPost, Play, Netguru, Fale Loki Koki, Pracuj.pl.

Wśród klientów Worksmile znajdują się zarówno firmy usługowe, handlowe, jak i produkcyjne. Więcej informacji w zakresie funkcjonowania systemu można uzyskać na firmowej stronie, która jest dostępna pod adresem internetowym: https://worksmile.com/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here