Zarabianie na bankach – Czy jest to możliwe?

0
856

Promocje bankowe to jedno z popularnych działań marketingowych. Są prowadzone w celu przyciągnięcia nowych klientów. Czy w takim razie zarabianie na bankach jest możliwe? Jeżeli się nad tym zastanawiasz, koniecznie czytaj dalej. Wszystko tłumaczymy w tym artykule.

 

 

Banki kojarzą się nam przede wszystkim z wydawaniem pieniędzy. Kredyty, konta osobiste czy konta oszczędnościowe, to najczęściej wymieniane produktu z sekcji finansowej. Czy zarabianie na bankach naprawdę jest możliwe? W jaki sposób to robić i czy rzeczywiście jest to opłacalne?

Najpopularniejsze promocje bankowe

Najpopularniejszą formą zachęty do założenia konta, którą oferują banki są nagrody pieniężne. Coraz częściej są to także: bilety do kina, vouchery na zakupy w konkretnych miejscach czy nawet opcje takie jak telefony komórkowe, tablety i laptopy. Wszystko to brzmi bardzo zachęcająco. Dlaczego nie mielibyśmy korzystać z tego, co dostępne jest na wyciągnięcie ręki? Czy rzeczywiście dostaniemy nagrodę za darmo? Oczywiście, że nie! Waluta są Twoje dane osobowe i fakt, że zostałeś klientem. Banki liczą na to, że prędzej czy później, zaczniesz zostawiać u nich pieniądze, co zwróci się z nawiązką. Co ciekawe wcale nie musisz wydawać ani gorsza. Wystarczy, że każde działanie będzie wykonywane z odpowiednią uwagą.

Zarabianie na bankach – ile konkretnie możesz zyskać?
Fot. Pexels

Zarabianie na bankach – ile konkretnie możesz zyskać?

Udział w promocji może zarobić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Wysokość bonusu zależy jednak od samego banku i warunków udziału w promocji. Obserwując aktualny trend promocji bankowych, możemy znaleźć prawidłowość – im wyższe wymagania banku, tym wyższa premia. W skrócie – wystarczy założyć konto, zazwyczaj do każdego konta można dostać premię od 50 zł do 100 zł i są inne wymagania (czyli zadbać o określony miesięczny dopływ środków do zrealizowania, płatność lub korzystanie z innych produktów bankowych), bank zazwyczaj przyznaje dodatkowe nagrody rzeczowe lub pieniężne, które mogą przynieść dodatkowe korzyści w wysokości od kilku do kilkuset złotych. W wielu przypadkach banki zastrzegają, że maksymalna kwota premii za cały okres trwania promocji (zwykle do 6 miesięcy) nie może przekroczyć określonego poziomu, na przykład 300 zł czy 600 zł.

Programy poleceń

Banki oferują dodatkową premię za polecenie znajomych. Jeżeli założą oni konto, Ty dostaniesz dodatkową gotówkę. Zazwyczaj w regulaminie określony jest konkretny limit osób, które mogą skorzystać z takiego właśnie polecenia. Standardowo na jednej osobie można zarobić od 100 do 200 zł. Natomiast maksymalna liczba znajomych mieści się w granicy od 5 do 10. Oznacza to, że w jednym banku możesz zarobić od 500 do nawet 2000 zł. To z całą pewnością ciekawy dodatek do pensji.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim warto pamiętać, że za każdym razem trzeba zapoznać się z regulaminem promocji. Dzięki temu będziesz miał pewność, że spełnisz wszystkie warunki, aby uzyskać nagrodę. A na co dokładnie zwrócić uwagę w regulaminie? Sprawdź czas trwania akcji oraz dokładne wymagania. Czy byłeś kiedyś klientem takiego banku? Zazwyczaj w takim wypadku do kolejnej promocji można przystąpić pod 2 lub 5 latach. Warto również sprawdzić, kiedy otrzymasz swoja nagrodę. Jeżeli będzie to bon (np. na paliwo czy do kina), zweryfikuj do kiedy konkretnie możesz go wykorzystać. Jednocześnie przeanalizuj czy przy zawieraniu umowy nie składasz zgody na przekazanie Twoich danych osobowych innym podmiotom.

zarabianie na bankach - Na co zwrócić uwagę?
Fot. Pexels

Czy takie promocje są opłacalne dla banków? Oczywiście, że tak! Dzięki temu zbierają oni nowych klientów i dane kontaktowe. Jest to jednoznaczne z powiększeniem ich bazy sprzedażowej. Czy zarabianie na bankach opłaca się Tobie? Jak najbardziej tak! Dodatkowa gotówka czy bony, które możesz wykorzystać to świetne uzupełnienie budżetu domowego. Dzięki temu będziesz mógł łatwiej zaoszczędzić dodatkową kwotę. Bardzo możliwe, że to pomoże w szybszym utworzeniu poduszki finansowej.

 

Oczywiście wszystko należy robić z głową. Za każdym razem będziesz podawał swoje dane. Samą umowę z bankiem naturalnie będziesz mógł rozwiązać. Dobrze jest wiedzieć, kiedy konkretnie będzie to możliwe. Warto jednak korzystać z możliwości, które są ogólnodostępne i cieszyć się zastrzykiem dodatkowej gotówki. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here