Wzór CV do pracy – Jak zrobić to dobrze?

0
1259

Dobre CV przykuwa uwagę osoby przeprowadzającej rekrutację i z całą pewnością zwiększa szansę na otrzymanie stanowiska, na które aplikujesz. Jak napisać dobre Curriculum Vitae? Czy wzór CV do pracy jest dobrym rozwiązaniem? O czym warto pamiętać przygotowując taki właśnie dokument? 

 

Wzór CV do pracy to fraza, która bardzo często poszukiwana jest w Google. W tym artykule chcemy udowodnić, że dobrze przygotowane CV jest najlepszym rozwiązaniem. Wystarczy zadbać o pewne kwestie, które pomogą w wykonaniu tego zadania. Na co zwrócić uwagę przygotowując aplikację? Odpowiedzi znajdziesz w poniższych akapitach.

Jakie elementy powinny się znaleźć w kompletnym CV?

Wiesz już, w jaki sposób przygotować się do rozmowy o pracę. Przygotowując CV warto zacząć od zupełnych podstaw. Każdy wzór CV do pracy zawiera pewną grupę danych, które zawsze się pojawiają w takim właśnie dokumencie. Co jest koniecznością?

  • Dane osobowe – pod swoim imieniem i nazwiskiem dodaj dokładną nazwę stanowiska, na które aplikujesz. Oznacza to, że napisałeś CV dla tej konkretnej oferty. Takie rozwiązanie pozwala zdobyć dodatkowego plusa. Jednocześnie w taki sposób okażesz szacunek firmie, w której chciałbyś pracować.
  • Profesjonalne podsumowanie – dodaj ten fragment u góry swojego CV i opisz swoją aplikację w kilku zdaniach. Pamiętaj, że nie może to być długi elaborat. To z całą pewnością zniechęci potencjalnego pracodawcę.
  • Doświadczenie zawodowe – upewnij się, że dwa ostatnie opisy stanowisk znajdują się na pierwszej stronie. Wszystko dlatego, że jest to najważniejsze miejsce w całym dokumencie. Jeżeli nie zainteresuje ono potencjalnego pracodawcę, to aplikacja po prostu zostanie odrzucona.
Wzór CV do pracy
Fot. Pexels
  • Osiągnięcia – koniecznie dodaj informacje o swoich osiągnięciach na danym stanowisku. Użyj liczb i procentów. To podkreśli wiarygodność przekazywanych informacji.
  • Umiejętności – warto rozdzielić je na umiejętności miękkie i twarde. Dopasuj je do stanowiska, na które aplikujesz.
  • Hobby i zainteresowania – opisz swoje hobby w jednym lub dwóch zdaniach. Nie podawaj zainteresowań po przecinku, ponieważ taki zabieg pokaże Ciebie jako człowieka z krwi i kości.
  • Klauzula przetwarzania danych osobowych – pamiętaj, aby dodać klauzule dotyczące ochrony danych osobowych u dołu CV. Jednocześnie warto umieścić wzmiankę, która dotyczy zgody na przetwarzanie danych w kolejnych rekrutacjach. Dzięki temu będzie można wykorzystać Twoje CV w przyszłości.
Wzór CV do pracy
Fot. Pexels

Wzór CV do pracy – Czy estetyczny wygląd ma znaczenie?

Po pierwsze trzeba podkreślić, że jesteśmy wzrokowcami. Nasze pierwsze wrażenie zawsze opiera się na estetyce, symetrii i obrazie. Skoro starannie wybraliśmy ubrania do rozmowy, dlaczego nie poświęcić tej samej energii na projektowanie CV? To właśnie ten dokument reprezentuje nas przed pracodawcami. Ogólnodostępne badania pokazują, że rekruterzy spędzają średnio 6 sekund na każdym CV. Właśnie w tym krótkim okresie zwykle podejmują podświadome decyzje. Wszystko to na podstawie wyglądu. Jest to powód, dla którego właśnie ten czynnik między innymi wpływa na sukces.

Jeżeli więc myślałeś, że treści zamieszczone w dokumencie są najważniejsze, niestety byleś w błędzie. Wbrew pozorom ważna jest też estetyka. Oczywiście informacje o Twoim doświadczeniu zawodowym i umiejętnościach są istotne, ale gdy wygląd jest niewystarczający, rekruterzy mogą pomyśleć, że nie radzimy sobie dobrze z kwestiami technicznymi. Po drugie, mogą również wysnuć wniosek, o tym, że nie potraktowaliśmy samej rekrutacji poważnie, nie mamy podstawowej wiedzy i gustu. W skrajnych przypadkach myślą, że jesteśmy leniwi i masowo produkujemy kopiowane CV.

 

Odpowiednio skonstruowane CV to bardzo ważny elementem każdej rekrutacji. To właśnie ono staje się wizytówką potencjalnego pracownika. Dokument ten zwiększa szansę umówienia się na rozmowę rekrutacyjną. Warto więc zadbać, aby poświęcić na jego wykonanie trochę więcej czasu. Oczywiście można również skorzystać z gotowych opcji dostępnych w sieci. To pozwoli na dobre zaprojektowanie całości, w przypadku, w którym nie masz zdolności manualnych. Z naszej strony życzymy powodzenia. Jesteśmy pewni, że dzięki odpowiedniemu CV rozmowa o pracę będzie dla Ciebie czymś pewnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here